Nový Microsoft SQL Server 2016 je už v ponuke viac ako mesiac. Je označovaný ako prelomový a pre klientov prináša niekoľko zaujímavých noviniek. Dostupný je v edíciách Enterprise, Standard, Express a Developer. Posledné dve sú voľne dostupné aj keď Developer vyžaduje registráciu v bezplatnom programe Visual Studio Dev Essentials. Obsahuje všetky funkcie, ale nie je pre produkčné prostredie.

Údaje v databáze sú pre každého veľmi dôležité a ich nepretržitá dostupnosť a ochrana sú prioritou. Preto SQL Server 2016 prichádza so šifrovaním pri každej príležitosti (Transparent Data Encryption a Always Encrypted), dokáže dynamicky maskovať údaje (Dynamic data masking) ale na poli bezpečnosti je toho viac. Už šesť rokov má SQL Server najmenej zraniteľností na trhu databázových serverov. Spracovanie transakčných a analytických úloh v pamäti prináša zlepšenie výkonu 30 – 100 krát.

Business Intelligence majú používatelia k dispozícii na akýchkoľvek zariadeniach vrátane mobilných – Windows Phone, iOS, Android. Zostavy sú modernizované a môžu byť na jednom webovom portáli a môžu byť pripnuté aj do Power BI. Spracovanie údajov je možné pomocou vylepšených nástrojov vrátane pokročilej analytiky s podporou jazyka R. Prepojenie s cloudom na vytvorenie hybridných scenárov je samozrejmosťou.

Ak ešte stále používate SQL Server 2005, tak by ste mali migrovať na najnovšiu verziu pretože SQL Serveru 2005 skončila podpora 12.4.2016.

Neváhajte nás kontaktovať ohľadom detailov a funkcii dostupných v jednotlivých edíciách SQL Server 2016. Radi Vám vysvetlíme rozdiely a navrhneme najvhodnejšie riešenie pre Vaše potreby.